Z Kovanického dvora

chovatelská stanice

O nás

Na úplném začátku byly dvě zlaté kokří slečny Rita a Cara z Plzně.  Naprosto nám učarovaly, ale než se u nás objevil náš první kokr, byť  bez PP, uběhla spousta roku. Jmenovala se Jessie, byla zlatá, krásná a kousala. Specializovala se na rodinu, cizí nechala být. Když nás po čtrnácti letech náhle  nešťastně opustila, nechala nám kromě obrovského zármutku svoji 10 let starou dcerku Cindy. Téměř  slepou, s epilepsií ,  s nemocnými klouby a tehdy v nás uzrálo rozhodnuti ,že příští kokr bude s průkazem původu. Trvalo však ještě skoro dva roky než  se na nás z obrazovky počítače podívala naše  Aida. Celým jménem Idea Léta Brakemon. Jeli jsme si pro ni do CHS Brakemon k paní R. Popkové až  k Ostravě.  Náš výběr nám schválila i paní Andrea Hvězdová  z CHS  Od princezny Kačenky, která nám z počátku svými radami pomáhala a můžeme se na ní kdykoliv obrátit.

Brzy jsme však našli chovnou stanici Lucky Pearl z Luštěnic. Pani Dagmar Čečová spolu s Mgr. Janou Fortunovou   se naší slečny ujaly stříháním počínaje a předváděním na výstavách konce. Aida zde našla  psí kamarády a my odpovědi na spousty otázek. Koncem roku 2011 byla Aida uchovněna a náš velký dík patří pani D. Čečové, která ji vždy perfektně upravila i předvedla. Doufáme ze se nám povede  odchovat a uchovnit  některou její dceru.

Neplánujeme  velký cílený chov. Kokry milujeme a rádi bychom od této a snad i další fenky odchovali  aspoň dva vrhy sobě  a budoucím majitelům  pro radost.

Krycího psa vybíráme pečlivě, přihlížíme hlavně na zdraví , rodokmen a pokud je to možné i na známé potomstvo.

Pro budoucího majitele:

Štěňátka u nás zůstanou  osm týdnů od narození. Budou očkována, odčervena, tetována, po dohodě i očipována.  Po celou dobu budou s námi, ať už doma nebo na velkém dvoře, popřípadě na zahradě, za kterou se rozprostírají pole.  Budou zvyklá na lidi a domácí zvířata . Na cestu dostanou krmivo kterým byla krmena, hračku s vůní domova a sourozenců a pár užitečných rad  v psané podobě. Kupní smlouva  je samozřejmostí. Průkaz původu zašleme  ihned po vydání plemennou knihou.